Ordförande & Nationell ledare:
Hans Wolfbrandt – Kyrkoherde i Lysekil. Del i ledningsgrupp för New Wine.
E-post: hans.wolfbrandt@svenskakyrkan.se , Tel: 076-000 32 11

 

Linda Andersson – Pastor. Del i ledningsgrupp för New Wine.
E-post: lindaandersson64@gmail.com Tel: 076-139 64 64

 

Per Eive Berndtsson – Präst i Kornhillskyrkan, Halmstad. Del i ledningsgrupp för New Wine.
E-post: per-eive@kornhill.se , Tel: 0733-122 221


John Derneborg
 – Pastor i Pingstkyrkan Vänersborg. Del i ledningsgrupp för New Wine.
E-post: pastor@vanersborg.pingst.se , Tel: 0703-636 553

 

Patricia Ask – Pastor i Elimkyrkan Västerort, Stockholm. Del i ledningsgrupp för New Wine.
E-post: patriciaienask@icloud.com, Tel: 073-420 80 22

 

Paul Orlenius – Pastor & föreståndare i Citykyrkan, Stockholm. Regionledare Stockholm.
E-post: paul.orlenius@cks.se, Tel: 073-382 44 82

 

Stefan Malmström – medlem i Pingstkyrkan Vänersborg. Kassör i New Wine.
E-post: stefan.malmstrom@newwine.se , Tel: 0707-65 59 70


Magnus Davidsson
 – Pastor i Lugnetkyrkan, Falun. Regionledare Norr.
E-post: magnus.davidsson@lugnetkyrkan.se , Tel. 0708-205 380

 

Niclas Ljung – Föreståndare i Immanuelskyrkan, Malmö. Regionledare Syd.
E-post: niclas.ljung@immanuel.nu , Tel. 0702-78 17 95


Stefan Swärd
 – Pastor i Folkungakyrkan, Stockholm.
E-post: stefan.swärd@folkungakyrkan.org, Tel. 070-492 23 10

 

Kim Brynte – Pastor i Immanuelskyrkan, Malmö. Kontaktperson för ungdom.
E-post: kim.brynte@newwine.se , Tel: 0768-67 49 31


Johan Jordeskog
 – Pastor i Salemkyrkan, Vargön. Regionledare Väst samt kontaktperson för barn & familj.
E-post: jordeskog@gmail.com , Tel. 076-000 08 73


Alfred Nygren
 – Pastor i Citykyrkan, Stockholm. Kontaktperson för lovsång.
E-post: alfred.nygren@cks.se , Tel: 076-0000872


Björn Fredriksson
 – Pastor & föreståndare i Salemkyrkan, Vargön. Kontaktperson för lokalgrupp och praktiska frågor för sommarkonferensen i Vänersborg.
E-post: bjorn.fredriksson@salemkyrkan.nu


Christer Roshamn
 – Pastor & föreståndare i Motala Baptistförsamling. Regionledare Öst.
E-post: christer@motalabaptist.se


Jonas Hallabro
 – Distriktsföreståndare EFS Sydsverige & Salt Sydsverige. Kontaktperson unga vuxna samt ansvarig för ledarträning.
E-post: jonas.hallabro@efs.nu


Karin Malmström
 – Församlingspedagog i Lysekil församling. Kontaktperson för bön.
E-post: karin.malmstrom@svenskakyrkan.se